FREE TIPS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Top postatori
Eduard
Cum sa faci foc in PhotoShop ! Vote_lcapCum sa faci foc in PhotoShop ! Voting_barCum sa faci foc in PhotoShop ! Vote_rcap 

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» testestestest
Cum sa faci foc in PhotoShop ! EmptySam Feb 01, 2014 6:36 am Scris de Eduard

» Cate ceva ce ar fi ideal sa stiti despre MineCraft
Cum sa faci foc in PhotoShop ! EmptyLun Ian 21, 2013 10:28 am Scris de Eduard

» Cateva siteuri MineCraft
Cum sa faci foc in PhotoShop ! EmptyLun Ian 21, 2013 10:27 am Scris de Eduard

» Tutorial Usa cu Pistoane
Cum sa faci foc in PhotoShop ! EmptyLun Ian 21, 2013 8:57 am Scris de Eduard

» Tutorial fixare apa
Cum sa faci foc in PhotoShop ! EmptyLun Ian 21, 2013 8:55 am Scris de Eduard

» Echipa noastra ofera invitatie FiLeList .
Cum sa faci foc in PhotoShop ! EmptyLun Ian 21, 2013 4:12 am Scris de Eduard

» IMPORTANT !
Cum sa faci foc in PhotoShop ! EmptyLun Ian 21, 2013 3:50 am Scris de Eduard

» Fifa 2013 [read]
Cum sa faci foc in PhotoShop ! EmptyDum Ian 20, 2013 4:26 am Scris de Eduard

» Fifa 2012 [ read]
Cum sa faci foc in PhotoShop ! EmptyDum Ian 20, 2013 4:23 am Scris de Eduard

Sondaj

Cum sa faci foc in PhotoShop !

In jos

Cum sa faci foc in PhotoShop ! Empty Cum sa faci foc in PhotoShop !

Mesaj  Eduard Vin Ian 18, 2013 11:52 am

Pasul 1: Cream o imagine noua cu o rezolutie de 2500×2500 si setam culoarea de background(fundal) pe negru.
Pasul 2: Cream un layer deasupra backgro undului si acoperim iarasi cu negru.
Pasul 3: Selectam din meniu Filter –> Render –> Difference Clouds. Repetam acest pas inca 4 ori.
Pasul 4: Selectam din meniu Image –> Adjustment –> Levels si tragem un pic la dreapta tonul, ceea ce trebuie sa rezulte in ridicarea contrastului.
Pasul 5: Selectam din meniu Filter –> Render –> Lighting Effects, la Light Type selectam “Spotlight” si schimbam culorile. Sus punem un galben “FFE00E”, iar jos un rosu mai inchis “BA0101
Pasul 6: Selectam din meniu Image –> Adjustment –> Levels si ridicam Output level la 90 in Channel Red.
Pasul 7: Selectam din meniu Image –> Adjustment –> Levels, selectam Green Channel si modificam la Input level pana cand in centrul imag inii incepe sa apara culoarea portocalie in jurul galbenului. Eu am setat la 0.66.
Pasul 8: Selectam din meniu Filtre –> Distort –> Spherize si setam Amout la -62.
Pasul 9: Selectam din meniu Image –> Adjustments –> Levels si setam la Channel RGB – Input level la 40.
Pasul 10: Selectam din meniu Select –> Color Range, cu Eyedropper Tool selectam culoarea maro sau rosul mai inchis, apoi setam Fuziness la 200 si dam OK. Aceasta setare va face o selectare, pe care trebuie sa o copiem pe un layer nou. Dam click dreapta pe selectare si alegem Layer via Copy. Cu acest pas vom avea un layer nou deasupra imaginii la care vom modifica contrastul.
Pasul 11: Selectam noul layer si din meniu alegem: Image –> Adjustments –> Brightness/Contrast si setam Lightness la -100.
Pasul 12: Selectam din meniu Layer –> Merge Down acest pas va unifica cele doua layere.
Pasul 13: Selectam din meniu Select –> Color Range si de data asta alegem galbenul din imagine. Dupa ce am selectat galbenul si am dat OK, dam click dreapta pe imagine si selectam Layer Via Copy. Vom avea astfel galbenul pe un Layer separat, deasupra imaginii. Selectam Layerul nou care contine galbenul.
Pasul 14: Selectam din meniu Layer –> Merge Style –> Bevel and Emboss. Prin acest pas vom adauga portocaliu la fiecare forma galbena. Setarile le gasiti pe imaginea de mai jos.
Pasul 15: Alegem dintre utilitare Color Burn Tool sau Paint Brush cu negru, cu care intunecam backgroundul de preferinta.

Cum sa faci foc in PhotoShop ! 2jtd2a

P.S : Imaginea este pentru Pasul 14 .
Eduard
Eduard
Admin
Admin

Mesaje : 64
Reputatie : 241
Data de inscriere : 18/01/2013
Varsta : 26
Localizare : Buzau

http://tips.friendhood.net

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum