FREE TIPS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Top postatori
Eduard
Fifa 2012 [ read] Vote_lcapFifa 2012 [ read] Voting_barFifa 2012 [ read] Vote_rcap 

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» testestestest
Fifa 2012 [ read] EmptySam Feb 01, 2014 6:36 am Scris de Eduard

» Cate ceva ce ar fi ideal sa stiti despre MineCraft
Fifa 2012 [ read] EmptyLun Ian 21, 2013 10:28 am Scris de Eduard

» Cateva siteuri MineCraft
Fifa 2012 [ read] EmptyLun Ian 21, 2013 10:27 am Scris de Eduard

» Tutorial Usa cu Pistoane
Fifa 2012 [ read] EmptyLun Ian 21, 2013 8:57 am Scris de Eduard

» Tutorial fixare apa
Fifa 2012 [ read] EmptyLun Ian 21, 2013 8:55 am Scris de Eduard

» Echipa noastra ofera invitatie FiLeList .
Fifa 2012 [ read] EmptyLun Ian 21, 2013 4:12 am Scris de Eduard

» IMPORTANT !
Fifa 2012 [ read] EmptyLun Ian 21, 2013 3:50 am Scris de Eduard

» Fifa 2013 [read]
Fifa 2012 [ read] EmptyDum Ian 20, 2013 4:26 am Scris de Eduard

» Fifa 2012 [ read]
Fifa 2012 [ read] EmptyDum Ian 20, 2013 4:23 am Scris de Eduard

Sondaj

Fifa 2012 [ read]

In jos

Fifa 2012 [ read] Empty Fifa 2012 [ read]

Mesaj  Eduard Dum Ian 20, 2013 4:23 am

Gameplay :
Cei mai mult dintre voi probabil nu dati importanta unor detalii foarte importante atat in PES cat si in FIFA. Este vorba de setarile manuale sau automatice in ceea ce priveste suturile, pasele, centrarile s.a.m.d. FIFA 12 este foarte bine pus la punct la acest capitol, este adevarat, meniul nu este atat de prietenos ca la PES, insa daca iei fiecare setare in parte, veti descoperi in FIFA un nou joc.

Inainte de a incepe un joc, puteti selecta tasta W sa va personalizati gamepad-ul sau tastatura. Veti descoperi o gramada de setari incepand de la pase, suturi, portar, etc. De regula ele sunt setate pe automatic, de aici si usurinta unora dintre voi de a juca FIFA. Puse pe manual toate setarile, transforma jocul dintr-unul foarte usor intr-unul incredibil de greu, iar fara un gamepad nu aveti nici o sansa. Recomandabil este sa le puneti pe semi-automat pana va obisnuiti cu noul sistem apoi sa treceti pe manual, putand opta pentru aceasta optiune doar pentru anumite lucruri din joc.

Cea mai importanta setare pare a fi Defending. Aici ai 2 optiuni, prima care este setata automat, adica Default si care impune noul mod de aparare propus de FIFA. Cu acest mod insa iti va fi foarte greu sa te aperi, pentru ca practic se elimina presingul pe care il poti face din butoane, iar pentru ca sa deposedezi un jucator, trebuie sa alegi exact momentul in care sa intervi, altfel jucatorul advers va trece cu usurinta de tine. Tasta de presing se transforma intr-o situatie in care obligi jucatorul advers sa stea in fata ta cu 2 metri, avand posibilitatea sa intervii in momentul oportun pentru deposedare. Acest sistem este insa foarte greu, insa aveti optiunea sa alegeti sistemul vechi defensiv, unde aveti si presing si felul in care puteti deposeda jucatorii adversi la fel ca inainte.

O ultima personalizare, care este si cea mai interesanta si complexa in acelasi timp, este User Game sau CPU Game. Aici iti poti seta sensibilitatea cu care sutezi, pasezi, directia in care se deplaseaza mingea atunci cand sutezi, pasezi sau centrezi, marja de eroare de fapt, pozitionarea jucatorilor, abilitatile portarilor, accidentari, etc. Practic aici va puteti seta jocul cat de real doriti sa fie in privinta comenzilor. Credeti ca stapaniti foarte bine gamepadul si stiti exact cum sa plasati mingea si cat de tare sa o expediati spre poarta? Foarte bine, setati pe 0 sau 100 depinde de caz aceste comenzi si vedeti cum va descurcati. Noi va zicem insa ca va fi incredibil de greu.

Interesant este faptul ca puteti regla si gameplay-ul calculatorului, mai ales daca vi se pare ca uneori jucatori adversi dribleaza mult prea perfect sau paseaza foarte bine, uneori ireal. Totul se poate personaliza, iar FIFA poate deveni un joc perfect pentru cine stie sa si-l configureze. Mai jos aveti setarile propuse de fanii experimentati ai FIFA pentru USER si CPU GAME. Insa acestea sunt doar niste opinii, fiecare dintre voi putand personaliza gameplay-ul dupa bunul plac.

User Game Customisation

Sprint Speed – 52
Acceleration – 50
Shot Error – 50
Pass Error – 55
Shot Speed – 50
Pass Speed – 54
Injury Frequency – 75
Injury Severity – 60
Goalkeeper Ability – 50
Positioning: Marking – 60
Positioning: Run Frequency – 80
Positioning: Line Height – 45
Positioning: Line Length – 40
Positioning: Line Width – 54
Positioning: Fullbacks – 57
Power Bar – 50

CPU Game Customisation

Sprint Speed – 52
Acceleration – 50
Shot Error – 60
Pass Error – 60
Shot Speed – 50
Pass Speed – 54
Injury Frequency – 75
Injury Severity – 60
Goalkeeper Ability – 50
Positioning: Marking – 55
Positioning: Run Frequency – 80
Positioning: Line Height – 45
Positioning: Line Length – 40
Positioning: Line Width – 54
Positioning: Fullbacks – 57

__________________________________________________________________________________
Scheme si driblinguri :
Cu mingea:
D + S – jucatorul se preface ca suteaza.
Shift + D – sut tehnic cu efect.
C+D – sut puternic, mai precis decat cu "D" simplu.
Q+D – lob.
Q+W – pasa "printre".

Fara minge:
tinut apasat "S" – pressing puternic.
tinut apasat pe "D" – deposedeaza mai usor.
tinut apasat S+D – pressing si deposedare (recomandat).
tinut apasat SHIFT + S + D – dublare presing si deposedare.
__________________________________________________________________________________
Setarea controalelor pentru trickurile de mai sus :
Fifa 2012 [ read] Fifa1210
__________________________________________________________________________________
Cerinte de sistem :
CPU with dual-core processor (Intel Core 2 Duo or faster). Intel Core2Duo @ 2,4 Ghz Windows XP / Windows Vista / Windows 7. 2 GB of RAM. DirectX ® 9.0c compatible 256 MB video card with 3D acceleration or equivalent (support for Shader Model 3.0 or higher). ATI RADEON HD 2900. NVIDIA GEFORCE 8800 GT
Eduard
Eduard
Admin
Admin

Mesaje : 64
Reputatie : 241
Data de inscriere : 18/01/2013
Varsta : 26
Localizare : Buzau

http://tips.friendhood.net

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum